על המשחק

"דיינו" הוא משחק קלפים משפחתי, המשלב את מונחי החג המסורתיים בחוויית משחק מרתקת. זהו משחק מאתגר של חשיבה, אסטרטגיה ושיקול דעת, המאפשר בילוי זמן מהנה ומתח ההולך ונבנה לאורך המשחק. לצד כל אלה ישנו ערך מוסף בלמידה חווייתית של מושגים מעולם התוכן של חג הפסח, בדרך משחקית ומלהיבה, הסוחפת את כל המשפחה.
המשחק כולל 3 סדרות של קלפים, המבוססות על מונחים מהווי החג: חד-גדיא, עשר המכות ואחד מי יודע ובנוסף – קלפי שינוי ופעולה המבוססים על ארבעת הבנים מההגדרה, הקושיות, מאכלי החג ועוד.
בכל תור מניחים קלף מהסדרה המתאימה או קלף מיוחד ופועלים לפי ההוראות על הקלף. מטרת המשחק היא צבירת אגוזים, על פי ניקוד הקלפים. המשחק מתאים לילדים מגיל 7 (גיל קריאה) ומעלה ומרתק גדולים וקטנים כאחד. מספר משתתפים במשחק 2 עד 6.
קלפי המשחק הייחודיים מעוצבים על ידי קובי פרנקו, מאוירים באיורים מקוריים של המאיירת שירז ומוגשים באריזה חגיגית ואיכותית, המתאימה גם לטיולים, ביקורים משפחתיים ועוד.

השיר "אחד מי יודע" חותם ביחד עם  "חד גדיא" את ההגדה של פסח.
השיר נכתב בתבנית שירי ילדים  הידועה גם אצל עמים שונים. זוהי תבנית המסייעת לזכור את העצמים שסופרים אותם, על ידי כך שבכל פעם חוזרים על הספירה הקודמת ומוסיפים בית נוסף.


1 אלוהינו - בורא עולם. יצר את האדם בדמותו, ובחר בעם ישראל למלא את מצוותיו ולהיות תחת חסותו. לאלוהים שמות רבים והוא נעלה על הכל. 

 

2 לוחות הברית - 2 לוחות אבן שנתן אלוהים לבני ישראל במעמד הר סיני. על הלוחות נכתבו עשרת הדיברות- עשר המצוות החשובות ביותר ליהדות, והם מסמלים את הברית שנכרתה בין אלוהים לעם ישראל. 

 

3 אבות - אברהם, יצחק ויעקב. שלושת האבות הראשונים של העם היהודי במקרא.  

 

4 אמהות - שרה, רבקה, רחל ולאה. ארבעת האמהות המקראיות, שרה אשתו של אברהם, רבקה אשתו של יצחק ורחל ולאה נשותיו של יעקב. נהוג להזכיר את ארבע האמהות שנושאים  ברכה לבת המצווה.  

 

5 חומשי תורה - בראשית, שמות, במדבר, ויקרא, דברים. חמשת הספרים הראשונים בתנ"ך, המכונים ביחד "תורה". התורה ניתנה למשה מפי אלוהים, והיא הבסיס של דרך החיים המבוססת על קיום מצוות היהדות.  

 

6 סדרי משנה - אוסף הלכות של העם היהודי, הכולל את התורה שבעל פה. המשנה מחולקת ל-6 סדרים שונים: סדר זרעים, סדר מועד, סדר נשים, סדר נזיקין, סדר קודשים וסדר טהרות. ובראשי תיבות: זמ"ן נק"ט.  

 

7 ימי שבתא -  שבעת ימי השבוע. 

 

8 ימי מילה - "ברית מילה". טקס שנערך  8 ימים אחרי הולדת תינוק, ובו מסירים את העורלה העוטפת את ראש איבר מינו. הטקס מסמל את כניסתו של הנולד ליהדות ואת הברית בינו לבין אלוהים.  

 

9 ירחי לידה - תשעת חודשי ההריון של האישה לפני הולדת התינוק. 

 

10 דבריא - עשרת הדיברות המופיעות על לוחות הברית שניתנו לעם ישראל, הן המצוות החשובות ביותר לעם היהודי, וכוללות איסור הקמת פסל או תמונה, איסור גניבה, איסור רצח, איסור שקר, וכו'. 

 

11 כוכביא - אחד עשר הכוכבים שראה יוסף בחלומו (ומסמלים את אחיו שמשתחווים לו). 

 

12 שבטיא - 12 השבטים אליהם נחלק העם היהודי בתקופת המקרא, וקרויים ע"ש 12 בניו של יעקב: ראובן, שמעון, לוי , יהודה, יששכר, זבולון, דן, גד, נפתלי, אשר, יוסף, בנימין. הכהן הגדול ששימש בבית המקדש נשא על גופו מעין תכשיט שנקרא חושן ובו משובצות 12 אבנים שונות לסימול 12 השבטים. 

 

13 מידיא - 13 מידות הרחמים של אלוהים, המייצגות את 13 התכונות הרחומות שלו, המאפשרות לו לסלוח לעם ישראל על חטאיו.

 

 

כתיבה שיווקית: פולינה שטרן-שלמה
Simply-Smart | בניית אתרים | קידום אתרים